Got 19995 bytes response, method=default Response decode error Świąteczne spotkanie z księżmi studentami

katedra

Świąteczne spotkanie z księżmi studentami

image001Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc spotkał się z katowickimi księżmi odbywającymi stacjonarne studia doktoranckie na polskich i zagranicznych uczelniach.

 

Psychologia, prawo, nauki społeczne, filozofia, nauki o rodzinie, liturgika, katechetyka to niektóre kierunki, które studiują katowiccy księża na stacjonarnych studiach doktoranckich na różnych uczelniach w kraju i zagranicy.

Dzisiaj spotkał się z nimi metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. – To dla nas ważny czas na zatrzymanie się w czasie tych kilku dni po Świętach – mówi ks. Krzysztof Matuszewski, studiujący psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Metropolita katowicki podkreśla, że w czasie tych spotkań księża studenci mogą się wymienić doświadczeniami, jakie zdobywają podczas studiów. – Jest to także okazja do wspólnego spotkania – dodaje abp Wiktor Skworc.

- W sumie na stacjonarnych studiach doktoranckich jest kilkunastu księży z naszej archidiecezji. Są posłani na studia do Lublina, Rzymu, Lugano czy Paderborn – mówi ks. Łukasz Gaweł, opiekun księży studentów w archidiecezji katowickiej.

Spotkanie księży studentów z metropolitą katowickim odbywa się dwa razy w roku. Księża mają wówczas okazję na wymianę doświadczeń oraz przedstawienie aktualnego stanu swojej pracy naukowej.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media