Got 4907 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Metropolita katowicki sprawował Eucharystię w Areszcie Śledczym

Katowice: Metropolita katowicki sprawował Eucharystię w Areszcie Śledczym

image055Abp Wiktor Skworc sprawował w IV niedzielę Adwentu Eucharystię w katowickim Areszcie Śledczym. Na Mszy św. zebrała się grupa kilkudziesięciu osadzonych oraz dyrekcja i pracownicy placówki.

- Ta Msza św. to dla mnie nadzieja na dobre słowo i nadzieja, bym uwierzyła w siebie – powiedziała przed Eucharystią jedna z osadzonych w Areszcie Śledczym.

- Naszą nadzieją jest Chrystus, a każda Eucharystia jest spotkaniem z Nim, a szczególnie dzisiaj, kiedy przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu oraz Wigilię Bożego Narodzenia – mówił metropolita górnośląski odnosząc się do słów Osadzonej. – Chrystus narodził się dla człowieka i my zwiastujemy tę radość, żeby człowiek spotkał się z Bogiem i drugim człowiekiem. Naszą powinnością jest głosić tę prawdę wszędzie, także w Areszcie Śledczym, bo ci ludzie bardzo potrzebują dobrego słowa, słowa Bożego, słowa nadziei i słowa pocieszenia – dodał.

Nawiązując w homilii do tajemnicy Bożego Narodzenia stwierdził, że „dzisiaj chcemy ukłonić się przed Tajemnicą”. – Chcemy przyjąć Dziecię Jezus (…). Każdy może do Niego przyjść, by się pokłonić – mówił. – Każdy może Go niejako „zabrać ze sobą”. I chciałbym, żeby każdy wziął go do swego serca – dodał hierarcha.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki otrzymał w prezencie piękną makietę kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła wykonaną przez osadzonych. – Chciałem złożyć skromny podarunek, który przygotowali nasi osadzeni. Jest to makieta kościoła pw. św. Piotra i Pawła, w którym ks. Biskup zaczynał swoją posługę. Chcieliśmy w ten sposób przywołać miłe wspomnienia związane z początkami i życzyć Księdzu wytrwałości w prowadzeniu Kościoła – mówił jeden z osadzonych.

Eucharystia w Areszcie Śledczym jest wieloletnią tradycją. Rozpoczął ją abp senior Damian Zimoń, który udawał się do tej placówki dwa razy do roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych. Obecnie kontynuuje ją abp Wiktor Skworc.