Got 4907 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Metropolita katowicki sprawował Eucharystię w Areszcie Śledczym

katedra

Katowice: Metropolita katowicki sprawował Eucharystię w Areszcie Śledczym

image055Abp Wiktor Skworc sprawował w IV niedzielę Adwentu Eucharystię w katowickim Areszcie Śledczym. Na Mszy św. zebrała się grupa kilkudziesięciu osadzonych oraz dyrekcja i pracownicy placówki.

- Ta Msza św. to dla mnie nadzieja na dobre słowo i nadzieja, bym uwierzyła w siebie – powiedziała przed Eucharystią jedna z osadzonych w Areszcie Śledczym.

- Naszą nadzieją jest Chrystus, a każda Eucharystia jest spotkaniem z Nim, a szczególnie dzisiaj, kiedy przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu oraz Wigilię Bożego Narodzenia – mówił metropolita górnośląski odnosząc się do słów Osadzonej. – Chrystus narodził się dla człowieka i my zwiastujemy tę radość, żeby człowiek spotkał się z Bogiem i drugim człowiekiem. Naszą powinnością jest głosić tę prawdę wszędzie, także w Areszcie Śledczym, bo ci ludzie bardzo potrzebują dobrego słowa, słowa Bożego, słowa nadziei i słowa pocieszenia – dodał.

Nawiązując w homilii do tajemnicy Bożego Narodzenia stwierdził, że „dzisiaj chcemy ukłonić się przed Tajemnicą”. – Chcemy przyjąć Dziecię Jezus (…). Każdy może do Niego przyjść, by się pokłonić – mówił. – Każdy może Go niejako „zabrać ze sobą”. I chciałbym, żeby każdy wziął go do swego serca – dodał hierarcha.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki otrzymał w prezencie piękną makietę kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła wykonaną przez osadzonych. – Chciałem złożyć skromny podarunek, który przygotowali nasi osadzeni. Jest to makieta kościoła pw. św. Piotra i Pawła, w którym ks. Biskup zaczynał swoją posługę. Chcieliśmy w ten sposób przywołać miłe wspomnienia związane z początkami i życzyć Księdzu wytrwałości w prowadzeniu Kościoła – mówił jeden z osadzonych.

Eucharystia w Areszcie Śledczym jest wieloletnią tradycją. Rozpoczął ją abp senior Damian Zimoń, który udawał się do tej placówki dwa razy do roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych. Obecnie kontynuuje ją abp Wiktor Skworc.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media