Got 0 bytes response, method=default Response decode error Czwarte spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II

katedra

Czwarte spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II

4 JP2W spotkaniu, które odbyło się już po raz czwarty, wzięli udział uczniowie szkół noszących imię Papieża Polaka z terenu archidiecezji katowickiej (jest ich ponad 30).

„Nosić imię św. Jana Pawła II, oznacza dla społeczności szkolnej, uznawanie w nim autorytetu wychowawczego, czyli godny naśladowania przykładu. Jego wiara w Boga i człowieka, zawierzenie Bogu, wierność i całkowite oddanie się swemu powołaniu, autentyczność i wiarygodność, to tylko niektóre cechy, które wyraźnie dostrzegamy u naszego Patrona" - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do uczestników spotkania Rodziny Szkół Jana Pawła II, które 16 lutego br. odbyło się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

W spotkaniu, które odbyło się już po raz czwarty, wzięli udział uczniowie szkół noszących imię Papieża Polaka z terenu archidiecezji katowickiej (jest ich ponad 30). Placówki  działalność dydaktyczno-wychowawczą opierają na ideach promowanych przez swego Patrona. Abp Skworc wskazał, że kiedy wspólnota szkolna nosi imię Jana Pawła II to przede wszystkim,powinna uznawać za najwyższy autorytet i wzór Jezusa Chrystusa, którego Ojciec Święty był apostołem i wiernym świadkiem. „W szkołach noszących Jego imię powinna wybrzmiewać odpowiedź Piotra: Jezus jest Mesjaszem!; czyli mówiąc słowami Jana Pawła Wielkiego, jest Jedynym Zbawicielem Człowieka! Redemptor hominis! Oby tak było dzięki staraniom katechetów i nauczycieli!"

Dodał, że szkoły noszące imię świętego Papieża z Polski są sprzyjającymi środowiskami, aby uczyć młode pokolenie, także poprzez przykład nauczycieli i wychowawców, że program na życie, który zawarł Jezus Chrystus w swojej Ewangelii jest najlepszy z możliwych, najlepszy dla człowieka, bo pozwala mu odkryć cały potencjał złożonego w nim dobra, prawdy i piękna.

Do nauczycieli i wychowawców metropolita katowicki apelował, aby nie zrazali się trudnościami i brakiem zrozumienia. „Doświadczenie niezrozumienia, a czasami odrzucenia jest wpisane w posługę nauczyciela i wychowawcy. Cechą, którą nasz Pan i Nauczyciel zaleca swoim naśladowcom jest cierpliwość i konsekwentne podążanie wytyczoną sobie drogą. Owoce, które można nieraz zobaczyć po latach przynoszą o wiele więcej radości i satysfakcji niż te osiągane od razu" - zaznaczył.

Tegoroczny zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej przygotowała Szkoła Podstawowa nr 15 w Katowicach.

Przeczytaj: pełny tekst homilii Księdza Arcybiskupa

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media