Got 0 bytes response, method=default Response decode error Archidiecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów

katedra

Archidiecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów

W Piekarach Śląskich w sobotę, 11 lutego, odbył się ArchZawodyMinistrantowidiecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategorii szkół podstawowych.

 

Najlepsze w dekanatach drużyny piłki nożnej w swojej kategorii wiekowej zjechały się w sobotę do Piekar Śląskich, aby walczyć o możliwość uczestniczenia w rozgrywkach ogólnopolskich.

Nie do pokonania okazała się drużyna z par. św. Barbary w Rudzie Śląskiej. Drugie miejsce stanowią ministranci, z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbego. Trzecie przypadło w udziale par. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana.

Podczas rozgrywek wręczono także indywidualne wyróżnienia, które otrzymali: Radosław Witkowicz (z Mysłowickiego Janowa) jako najlepszy strzelec; Grzegorz Frank (Bykowina) –najlepszy bramkach; Mateusz Wacławski (z Chorzowa) –najlepszy zawodnik.

 Ministranci co roku walczą w poszczególnych kategoriach wiekowych, aby później reprezentować swoją parafię oraz diecezję na ogólnopolskim finale. Organizatorem turnieju była parafia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich-Kamieniu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła także prezydent miasta Piekary Śląskie, p. Sława Umińska-Duraj.

ks. Adam Zgodzaj/ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media