Got 0 bytes response, method=default Response decode error Rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej Sióstr Służebnic Ducha Świętego

katedra

Rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej Sióstr Służebnic Ducha Świętego

IMG 0089Od uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem metropolity górnośląskiego abp. Wiktora Skworca rozpoczęła się w Raciborzu Kapituła Prowincjalna Sióstr Służebnic Ducha Świętego.

 

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej Kapitułę Prowincjalną Sióstr Służebnic Ducha Świętego.

Komentując liturgię słowa hierarcha zwrócił uwagę, że grzeszność jest konsekwencją grzechu pierworodnego. Zauważył, że Jezus wskazuje miejsce, gdzie rodzą się złe czyny. - Jest nim serce człowieka (…). To one – grzechy – są ostatecznie dla człowieka śmiertelne – mówił.

- To ca nam dzisiaj powiedział Jezus nie jest pełną prawdą o człowieku – dodał po chwili. – Bo również z serca człowieka wychodzi dobro. Dobro naturalne i to dobro, które jest wynikiem oświecenia ludzkiego życia światłem Ewangelii – kontynuował.

Hierarcha odwołując się do Ewangelii przypomniał wszystkim, że są obdarowani darami Ducha Świętego. Wskazał, że to właśnie dzięki Duchowi Świętemu „podejmujemy na nowo nakaz misyjny – Idźcie i głoście”. – To wezwanie ma charakter indywidualny, osobisty, a zarazem zbiorowy – jest kierowane do całej wspólnoty wiernych i do wspólnot zakonnych – dodał.

W tym kontekście abp Skworc podziękował siostrom za podejmowane przez nie dzieła w charyzmacie swojego zgromadzenia. – Bóg zapłać wam za to, że indywidualnie i wspólnotowo odpowiadacie na współczesne potrzeby i wyzwania (…). Niech to dzisiejsze spotkanie w waszym wieczerniku, w tym miejscu codziennej aktywności Ducha Świętego, zwłaszcza w godzinie Eucharystii, umocnią was w misyjnym apostolacie i wytrwałej modlitwie – powiedział.

Kończąc homilię metropolita górnośląski przypomniał o związku modlitwy z krzewieniem Królestwa Bożego. – Pamiętajcie, że istnieje głęboki związek między modlitwą, a rozprzestrzenianiem się Królestwa Bożego, między modlitwą a nawróceniem serc, między modlitwą a owocnym przyjmowaniem zbawczego i wzniosłego orędzia ewangelicznego – mówił.

ks.sk

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Metropolitalne Święto Rodziny

MSR

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media